774 gösterim
48,38 viral puan

Karden dolayı TSK

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çarşıya çıkan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu.
TubittumA.Ş 28.07.2015 saat 20:08
 1. 1.

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çarşıya çıkan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu.

  Olay, saat 11.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ziraat Bankası Şubesi önünde meydana geldi. Sivil kıyafetle çarşıya çıkan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'ya teröristler ateş açtı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan 27 yaşındaki Sarpkaya, çevredekiler tarafından hemen bir araçla Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acı haber ise TSK'dan geldi. Yapılan açıklamada, yaralı askerin 13.30'da şehit olduğu belirtildi.

  Hakkari Şehidi Ziya Sarpkaya'nın Son Paylaşımı Yürek Dağladı
  Hakkari Şehidi Ziya Sarpkaya'nın Son Paylaşımı Yürek Dağladı
  Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

  "BANKA ÖNÜNDE BAŞINDAN VURULDU"

  "28 Temmuz 2015 günü saat 11.30 sularında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığında (Şemdinli/Hakkâri) görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya sivil kıyafetli olarak banka işlemleri için gittiği bir bankanın önünde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist tarafından silahla başından vurulmuştur.

  Meydana gelen silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan kahraman Uzman Çavuşumuz Ziya Sarpkaya Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 13.30'da şehit olmuştur.

  "İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ, GÖZÜ DÖNMÜŞ CANİLER... "

  İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor; şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

  ŞEMDİNLİ'DE ASKERİ HAREKETLİLİK

  Şemdinli ilçe merkezinde Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'ya yönelik saldırının ardından bölgede yoğun bir askeri hareketlilik başladı. İlçe merkezi ve çevresinde sürekli askeri helikopterler uçuş yaparken, özel hareket timleri ve askeri zırhlı araçları ise saldıranların kaçtıkları sanılan Beşevler ve Yayla mahallelerine yönlendirildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 16 gösterim
 • Toplam Direkt: 758 gösterim
 • Viral Puan: 48,38