951 gösterim
31,70 viral puan

HDP Listeyi Açıkladı

Halkların Demokratik Partisi'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu'na milletvekili aday listesini teslim etti. Listedeki sürprizlerden biri de...
TubittumA.Ş 18.09.2015 saat 18:57
  1. 1.

    Halkların Demokratik Partisi'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu'na milletvekili aday listesini teslim etti. Listedeki sürprizlerden biri de Gezi Parkı eylemlerinde polis tarafından vurularak yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük'ün Ankara'dan milletvekili adayı olarak gösterilmesi oldu.

    MUSTAFA SARISÜLÜK ADAY, LEVEN TÜZEL LİSTEDE YOK

    HDP listesindeki ilk büyük sürpriz, Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük konusunda yaşandı. Mustafa Sarısülük Ankara'dan milletvekili adayı gösterildi. 7 Haziran'da milletvekili seçilen EMEP'li Levent Tüzel ise HDP'nin 1 Kasım seçimleri milletvekili aday listesinde yer almadı. Geçici hükümet için bakanlık teklif götürülen ancak diğer HDP'lilerin aksine bu teklifi kabul etmeyen Levent Tüzel HDP adayları arasında yer almadı.

    BATMAN LİSTESİ DEĞİŞTİ

    HDP, Batman 7 Haziran seçimlerinde 4 vekilden 3'ünü kazanmıştı. 1 Kasım seçimlerinde ise Batman listesinde değişikliğe gidildi. İlk sıradan Batman vekili olan Ali Atalan, yeri değişti. Atalan 1 Kasım seçim listesinde HDP'den 4. sıra adayı oldu. 3. sıradan 7 Haziran'da vekil seçilen Ayşe Acar Başaran 1. sıra adayı yapıldı.

    1 Kasım seçim listesinde Batman 2. sıraya Raci Bilici, 3. sıraya Saadet Becerikli yerleştirildi. Becerikli 7 Haziran'da Batman 2. sıradan vekil seçilmişti.

    CELAL DOĞAN SÜRPRİZİ

    HDP listesinde Celal Doğan sürprizi yaşandı. 7 Haziran seçimlerinde Doğan, Gaziantep'ten 1. sıradan milletvekili seçilmişti. Doğan, 1 Kasım'da İstanbul'a 2. bölgeye taşındı. 2. bölgeden 1. sıra adayı oldu.

    7 Haziran seçimlerinde vekil olan HDP İstanbul 2. bölge 1. sıra adayı Turgut Öker'in ise bu durumda yeri değişti. Öker İstanbul 1. bölge 3. sıraya alındı. İstanbul'da Öker'in kaydırıldığı sıradan 7 Haziran seçimlerinde Erdal Ataş vekil seçilmişti.

    Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunulacak listeye göre iller ve milletvekili isimleri şöyle:

    ADANA

    1 Meral Danış Beştaş
    2 Rıdvan Turan
    3 Şahap Bolkan
    4 Günay Mutluhan
    5 Derya Çiçek Nar
    6 Barış Karabıyık
    7 İsmail Başaran
    8 Feride Işıl Peynirci
    9 Reşit Ertaş
    10 Feyruze Gümüş
    11 Hıdır Koluman
    12 Emrah Bozan
    13 Abdulkerim Aslan
    14 Mehmet Zakir Karaboğa

    ADIYAMAN

    1 Behçet Yıldırım
    2 Kemal Bülbül
    3 Mahmut Özdemir
    4 Ayten Yılmaz
    5 Birsen Tunç

    AFYON

    1 Mehmet Bayraktar
    2 Veda Çelik
    3 İsmail Kaçmaz
    4 Cavidan Nizamoğlu
    5 Remzi Yaşar Dikmenyıldız

    AĞRI

    1 Leyla Zana
    2 Bedran Öztürk
    3 Dirayet Taşdemir
    4 Mehmet Emin İlhan

    AKSARAY

    1 İsmail Doygun
    2 Kıymet Temel
    3 Mehmet Baltaş

    AMASYA

    1 Naciye Çiğdem Atalay
    2 Mustafa Irmak
    3 Nurettin Alkan

    ANKARA 1. BÖLGE

    1 Sırrı Süreyya Önder
    2 Gülsen Ülker
    3 Şerif Oti
    4 Celal Demir
    5 Nursel Öztürk
    6 Bereket Kar
    7 Şilan Aydın Üzgeç
    8 Nazik Kılıç
    9 Erol Tunç
    10 Nursel Güvendir
    11 Turgut Çetin
    12 Dilek Ertürk
    13 Mehmet Mercan
    14 Ebru Demir
    15 Aziz Yavuz
    16 Gülnaz Kart
    17 Erdal Okay
    18 Turan Dara

    ANKARA 2. BÖLGE

    1 Mustafa Sarısülük
    2 Songül Erol Abdil
    3 Tayland Altünay
    4 Ayfer Balıkçı
    5 Abdullah Koç
    6 İsmet Yalçınkaya
    7 Firdevs Kantarcı
    8 Kamber Ateş
    9 Hatice Çevik
    10 Tacire Baktaş
    11 Abdulkani Tatlısu
    12 Nursel Aras
    13 Kubilay Akman
    14 Müşerref Geçer

    ANTALYA

    1 Hakkı Saruhan Oluç
    2 Cevdet Çağlar
    3 Deniz Yıldırım
    4 Nuray Erçağan
    5 İshak Kahraman
    6 Songül Şarklı
    7 Bayram Ardık
    8 Firdevs Sema Tatlı
    9 Emrah Tok
    10 İlkin Manya
    11 Kamile Yılmaz
    12 Hülya Demir
    13 Şeyhmus Demir
    14 Yüksel Gönül

    ARDAHAN

    1 Taşkın Aktaş
    2 Pervin Tumbul

    ARTVİN

    1 Recep Demirci
    2 Mehmet Emin İnce

    AYDIN

    1 Doğan Erbaş
    2 Birsen Temir
    3 Mahmut Nacar
    4 Sevay Akkan Açıcı
    5 Abdulnasır Subaşı
    6 Ayfer Demirel
    7 Mehmet Göcekli

    BALIKESİR

    1 Cafer Çelik
    2 Bedri Arık
    3 Esengül Beşli
    4 Faruz Nafiz Sayın
    5 Ahmet Zeki Açıkgöz
    6 Ayşe Işık
    7 Hayrettin Şen
    8 Gülistan Adsan

    BARTIN

    1 Diren Cevahir Şen
    2 Nursait Tekgül

    BATMAN

    1 Ayşe Acar Başaran
    2 Raci Bilici
    3 Saadet Becerikli
    4 Ali Atalan

    BAYBURT

    1 Abdulkadir Canalır
    2 Sevim Devrim

    BİLECİK

    1 Perihan Karakoç
    2 Ömer Öge

    BİNGÖL

    1 Hişyar Özsoy
    2 Mahmut Demirel
    3 Hatice Kavran

    BİTLİS

    1 Mizgin Irgat
    2 Mahmut Celadet Gaydalı
    3 İbrahim Aslan

    BOLU

    1 Güner Yavuz
    2 Nevzat Sancak
    3 İbrahim Yolcu

    BURDUR

    1 Celal Çiçek
    2 Betül Taylan
    3 Halil Çay

    BURSA

    1 Asiye Kolçak
    2 Metin Kılıç
    3 Şahin Akın
    4 Fatma Özen Çerençe
    5 Hüseyin Armağan
    6 Mülkiye Eriş
    7 Rahim Dede
    8 Bertal Camkıran
    9 Çiçek Çelebi
    10 Mehmet Deniz Büyük
    11 Hatice Ateş
    12 Yılmaz Adıyaman
    13 Hamza Karaköse
    14 Münesra Geçimli
    15 Mehmet Ferit Çelik
    16 Aygül Sarı
    17 Muzaffer Yazıcı
    18 Figen Ovat

    ÇANAKKALE

    1 Özlem Ergun Açenal
    2 Ömer Faruk Kınıç
    3 Adile Yalçın
    4 Sinan Ekinci

    ÇANKIRI

    1 Selvinaz Göçmez
    2 Hüseyin Karakaş

    ÇORUM

    1 Şeref Karakaş
    2 Meliha Üşüdür
    3 Ümit Küçükbayatlı
    4 Hasibe Beyaz

    DENİZLİ

    1 Perihan Üge
    2 Ahmet Turan
    3 Emine Yalçın
    4 Ayfer İnan
    5 Özgür Çavuşoğlu
    6 Ahmet Sarı
    7 Cengiz Elbenzer

    TUNCELİ

    1 Alican Önlü
    2 Edibe Şahin

    DİYARBAKIR

    1 İdris Baluken
    2 Nursel Aydoğan
    3 Nimetullah Erdoğmuş
    4 Feleknas Uca
    5 Altan Tan
    6 Çağlar Demirel
    7 Ziya Pir
    8 İmam Taşcıer
    9 Sibel Yiğitalp
    10 Edib Berk
    11 Nesrin Hilal Şanlı

    DÜZCE

    1 Neriman Birgül Hakan
    2 Ali Şeker
    3 Abdurrahman Oğuz

    EDİRNE

    1 Sedat Zımba
    2 Halide Demirkapı
    3 Mehmet Şerif Öner

    ELAZIĞ

    1 Orhan Demirbağ
    2 Seyid Ali Yörükoğlu
    3 Türkan Bingöl
    4 İbrahim Bingöl

    ERZİNCAN

    1 Hasan Ulucan
    2 Gülsüm Kaya

    ERZURUM

    1 Seher Akçınar Bayar
    2 Kamil Aydın
    3 Şiyar Arslan
    4 Zeliha Dündar
    5 Zahir Uzun
    6 Zeyni Mete

    ESKİŞEHİR

    1 Işık Polat
    2 Nurettin Aldemir
    3 Fatma Curka
    4 Abdulkadir Kabul
    5 Mehmet Latif Çelebi
    6 Nermin Kaya

    GAZİANTEP

    1 Mahmut Toğrul
    2 Yurdusev Özsökmenler
    3 Osman Demirci
    4 Emine Akkuş Çiçek
    5 Hasan Sarı
    6 Berivan Özpolat
    7 Sultan Bayındır
    8 Dilek Büyükkaya
    9 Salman Tulumlu
    10 Yurdanur Mutlu
    11 Cezayir Bozan
    12 Umut Baran

    GİRESUN

    1 Filiz Çakır
    2 Nalan Coşkun
    3 Hüseyin Küçükaydın
    4 Abdullah Erol

    GÜMÜŞHANE

    1 Hayati Günal
    2 Derya Uysal

    HAKKARİ

    1 Selma Irmak
    2 Nihat Akdoğan
    3 Abdullah Zeydan

    HATAY

    1 Servet Kavukoğlu
    2 Şükran Dağ
    3 Kerem Nalbant
    4 Bedi Duman
    5 Ercüment Kimyon
    6 Muhsine Taşan
    7 Mehmet Oğur
    8 Semire Buz
    9 Özgür Aydın
    10 Çetin Sakallı

    IĞDIR

    1 Mehmet Emin Adıyaman
    2 Kıznaz Türkeli

    ISPARTA

    1 Bahadır Çopur
    2 Hakan Ekin
    3 Ömer Kartal
    4 Fatma Sibel Melike

    İSTANBUL 1. BÖLGE

    1 Selahattin Demirtaş
    2 Hüda Kaya
    3 Turgut Öker
    4 Serpil Kemalbay
    5 Abdullah Alagöz
    6 Arife Çınar
    7 Orhan Atilla
    8 Ferhat Öner
    9 Hülya Avşar
    10 Musa Piroğlu
    11 Halime Yavuz
    12 Murat Mıhçı
    13 Sevgi Örünç
    14 Sezin Uçar
    15 Mustafa Taşdelen
    16 Kübra Meltem Mollaoğlu
    17 Bayram Yaşlı
    18 Burcu Demirbaş
    19 Muhittin Aslanboğa
    20 Selda Karafazlı Kurşun
    21 Dılşad Canbaz
    22 Rıza Karaman
    23 Hürriyet Özçelik
    24 Mehmet Salih Taşdemir
    25 Ayşegül Taşçı
    26 Nurhan Yıldırım
    27 Rumet Serhat
    28 Metin Eroğlu
    29 Birgün Asena Hizal
    30 Aytekin Demir
    31 Şadiye Kaçkar

    İSTANBUL 2. BÖLGE

    1 Celal Doğan
    2 Filiz Kerestecioğlu
    3 Sezai Temelli
    4 Şerife Erbay
    5 Zahit Mutlu
    6 Nurten Ertuğrul
    7 Saime Oğuzhan
    8 Fırat Epözdemir
    9 Gülsüm Ağaoğlu
    10 Abdullah Baranuğurlu
    11 Hülya Osmanağaolu
    12 Eyüp Güneysen
    13 Beste Kaplan
    14 Mehmet Saltoğlu
    15 Selda Çelik
    16 Semra Türk
    17 Salih Şahin
    18 Musa Değirmenci
    19 Feride Elçin
    20 Hadi Boral
    21 Turhan Arslan
    22 Mehmet Erdoğan
    23 Ebru Özdemir
    24 Kurtuluş Sunal
    25 Abdullah Tayboğan
    26 Servet Güzel

    İSTANBUL 3. BÖLGE

    1 Pervin Buldan
    2 Garo Paylan
    3 Erdal Ataş
    4 Ali Kenanoğlu
    5 Emine Beyza Üstün
    6 Ayşe Berktay
    7 Abdulhakim Daş
    8 Şefika Gürbüz
    9 Cüneyt Caniş
    10 Kadir Tunç
    11 Safiye Akdağ
    12 Erkan Metin
    13 Elif Bulut
    14 Yakup Mavzer
    15 Süleyman Turgut
    16 Zeki Korkmaz
    17 Muazzez Töre
    18 Abdulcelil Öztekin
    19 Ceylan Yılmaz
    20 Çetin Yılmaz
    21 Sidar Duman
    22 Mustafa Kızılkaya
    23 Zehra Şahin Yeşil
    24 Leyla Yıldız
    25 Nuray Çakar
    26 Kadri Görgü
    27 Dilek Sultan Nayman
    28 Gülsever Çetin
    29 Ramazan İlhan
    30 Servet Erçıktı
    31 Dicle Aytuğ

    İZMİR 1. BÖLGE

    1 Ertuğrul Kürkçü
    2 Mülkiye Birtane
    3 Musa Altan
    4 Semra Uzunok
    5 Bayram Ercan
    6 Derya Öz
    7 Ömer Balkaş
    8 Latife Canan Kaplan
    9 Ahmet Önerge
    10 Ayşe Erkek
    11 Hanife Budak
    12 Nevzat Alkan
    13 Nihat Yıldırım

    İZMİR 2. BÖLGE

    1 Müslüm Doğan
    2 Gülistan Kılıç Koçyiğit
    3 Süleyman Gündüz
    4 Eylem Yıldız
    5 İbrahim Akın
    6 Nazlı Masatçı
    7 Cemal Bıçak
    8 Hüseyin Az
    9 Hediye Tekin
    10 İmdat Ataş
    11 Ülkü Yalçınkaya
    12 Ayşe Özen
    13 Hamdi Öztürk

    KAHRAMANMARAŞ

    1 Aziz Tunç
    2 Ayşenur Vaizoğlu
    3 Ali Gencer
    4 Nuran İmir
    5 Emre Genç
    6 Meryem Yıldız
    7 Kifayet Ceylan
    8 Mehmet Serkan Öztürk

    KARABÜK

    1 Sadık Uçak
    2 Zekiriya Yıldırım

    KARAMAN

    1 Sami Acar
    2 Şadiye Yurtsever

    KARS

    1 Ayhan Bilgen
    2 Şafak Özanli
    3 Önder Fidanboy

    KASTAMONU

    1 Seçkin Kır
    2 Yeter Polat
    3 Zeynel Şentürk

    KAYSERİ

    1 Sultan Özcan
    2 Galip Güler
    3 Nuran Ergen
    4 Mehmet Bayrak
    5 Funda Temel
    6 Güzel Özden
    7 Tülay Kılınçdeniz
    8 Fırat Altunoğlu
    9 Faruk Okuyucu

    KİLİS

    1 Şahin İşpara
    2 Bengidar Cengiz
    3 Gülhan Akıncı

    KIRIKKALE

    1 Emine Nilüfer Ataman
    2 Mehmet Boztemir
    3 Maşallah Köysü

    KIRKLARELİ

    1 Onur Şahin
    2 Ferdane Şevval Kızıl

    KIRŞEHİR

    1 Kasım Kısa
    2 Hatice Sezgin

    KOCAELİ

    1 Ali Haydar Konca
    2 Zakire Dündar Aydin
    3 İbrahim Ergin
    4 Sevda Özer
    5 Hasan Sancar
    6 Bedia Salhan
    7 Ahmet Okuyucular
    8 Ayten Yılmaz
    9 Turan Yalçınkaya
    10 Halide Ağma Encü
    11 Sevgil Olan

    KONYA

    1 Hüseyin Özkan
    2 Şaziye Şener
    3 Kamuran Tekin
    4 Serap Kaya
    5 Adnan Seyhan
    6 Hamide Kaya
    7 Hüseyin Mertoğlu
    8 Eylem Almaz
    9 Mehmet Ulusoy
    10 Nuriye Pervin Başer
    11 Ahmet Erdoğan
    12 Mustafa Yavaşoğlu
    13 Adnan Karabulut
    14 Tuna Kayalar

    KÜTAHYA

    1 Özcan Kılıç
    2 İbrahim Uzen
    3 Aysun Cerek
    4 Beyhan Eroğlu Er

    MALATYA

    1 Aydın Erdoğan
    2 Perihan Yücekaya
    3 Şemsettin Polat
    4 Ebru Ergen Korkmaz
    5 İbrahim Ulutaş
    6 Abuzer Yavaş

    MANİSA

    1 Mustafa Avcı
    2 Yüksel Budak
    3 Abidin Başboğa
    4 Sema Sünbül
    5 Ali Rıza Özmen
    6 Ömer Taşkın
    7 Hamit Barutçu
    8 Aytekin Karapaça
    9 Dilan Onuk

    MARDİN

    1 Mithat Sancar
    2 Gülser Yıldırım
    3 Erol Dora
    4 Mehmet Ali Aslan
    5 Enise Güneyli
    6 Erol Gürel

    MERSİN

    1 Dengir Mir Fırat
    2 Çilem Öz Küçükkeleş
    3 Mehmet Alıç
    4 İkram Vural
    5 Ali Tanrıverdi
    6 Pelin Kahiloğulları
    7 Özlem Şen
    8 Haluk Çeliktaş
    9 Gülhan Özlü
    10 Süleyman Eroğlu
    11 Hülya Doğan

    MUĞLA

    1 Hürriyet Karadeniz
    2 Mehmet Polat
    3 Perihan Resuloğulları
    4 Ayla Ableyla
    5 Diba Yıldız
    6 Mehmet Emin Gers

    MUŞ

    1 Burcu Çelik
    2 Ahmet Yıldırım
    3 Nimet Sezgin

    NEVŞEHİR

    1 Kevser Yalçın
    2 İrfan Turan
    3 Gülfer Keskin

    NİĞDE

    1 Hamza Özkan
    2 İpek Ekrem
    3 Selahattin Aras

    ORDU

    1 Nurettin İnce
    2 Tülay Koçak
    3 Fatime Akalın
    4 Fatma Yalçınkaya
    5 Osman Güngör

    OSMANİYE

    1 Hatice Betül Çelebi
    2 Mehmet Atış
    3 Abdulselam Kılıç
    4 Latif Kaplan

    RİZE

    1 Turgay Köse
    2 Mustafa Yıldız
    3 Mevlüde Çelebi

    SAKARYA

    1 Neslin Gümüş
    2 Dursun Yıldız
    3 Ayşegül Altıntaş
    4 Cumhur Atay
    5 Müşerref Serap Yolcu
    6 Figen Karataş
    7 Ali Çoprak

    SAMSUN

    1 İlhan Cüre
    2 Ümide Aysu
    3 Sait Kocaman
    4 Nuray Bedirkurum
    5 Ahmet Çağın
    6 Emre Sarı
    7 Birsen Aydın
    8 Abdurraman Karadeniz
    9 Ramazan Çavdar

    SİİRT

    1 Kadri Yıldırım
    2 Besime Konca
    3 Fatih Dalgalı

    SİNOP

    1 Ayşegül Kafkas
    2 Ayla Tokmak

    ŞANLIURFA

    1 Osman Baydemir
    2 Dilek Öcalan
    3 İbrahim Ayhan
    4 Leyla Güven
    5 Ziya Çalışkan
    6 Feridun Yazar
    7 Yusuf Geçgel
    8 İbrahim Ovabeyli
    9 Sevinç İzol
    10 Hacire Aksoy
    11 Yusuf Yetim
    12 Gülcan Avcı

    ŞIRNAK

    1 Faysal Sarıyıldız
    2 Leyla Birlik
    3 Ferhat Encü
    4 Aycan İrmez

    SİVAS

    1 Semra Temel
    2 Aydın Murat Kelkit
    3 Veli Yangın
    4 Cevat Aktaş
    5 Çiğdem Orhan

    TEKİRDAĞ

    1 Umut Işık
    2 Şehnaz Kaya
    3 Sadi Özdemir
    4 Muhsin Koçak
    5 Helin Kınay
    6 Tufan Çavaş

    TOKAT

    1 Murat Toprak
    2 İhsan Bayri
    3 Satılmış Var
    4 Gülcan Gümüş
    5 Kadir Akkaya

    TRABZON

    1 Hüseyin Taka
    2 Turan Çavuşoğlu
    3 Tursun Baydar
    4 Mehmet Mustafa Olcaytu
    5 Müge Yamanyılmaz
    6 Bülent Güngör

    UŞAK

    1 Cengiz Güven
    2 Mehmet Acebek
    3 Elif Şahsın Sırlıoğlu

    VAN

    1 Figen Yüksekdağ Şenoğlu
    2 Lezgin Botan
    3 Nadir Yıldırım
    4 Tuğba Hezer
    5 Adem Özcaner
    6 Bedia Özgökçe
    7 Lokman Ergun
    8 Sevda Alkan

    YALOVA

    1 Cemil Elden
    2 Songül Hacıoğlu Dağ

    YOZGAT

    1 Kerem İşler
    2 Hatice Ücar
    3 Şükrü Almaz
    4 Halil Kesmez

    ZONGULDAK

    1 Filiz Stephenson
    2 Metin Kılıç
    3 Şaheste Salmanoğlu
    4 Fahri Bozbaş
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 1 gösterim

  • Toplam Viral: 7 gösterim
  • Toplam Seed: 30 gösterim
  • Toplam Direkt: 914 gösterim
  • Viral Puan: 31,70