Diriliş Gençlik Derneği İl Başkanı Van’a Damga Vurdu - tubittum - Haberself - Türkiye nin Viral Haber Merkezi
256 gösterim
36,57 viral puan

Diriliş Gençlik Derneği İl Başkanı Van’a Damga Vurdu

Vangazetesi.com - Elite World Van Hotel'de Diriliş Gençlik Derneği Genel Başkanı Berivan Algın, Diriliş Gençlik Derneği Van İl Başkanı Selahattin Köseoğlu, tarafından düzenlenen 'Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi' programına eski AB Bakanı Egemen Bağış, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe...
TubittumA.Ş 07.03.2017 saat 15:04
 1. Diriliş Gençlik Derneği İl Başkanı Van’a Damga Vurdu
  van haber - van gazetesi

  Elite World Van Hotel'de Diriliş Gençlik Derneği Genel Başkanı Berivan Algın, Diriliş Gençlik Derneği Van İl Başkanı Selahattin Köseoğlu, tarafından düzenlenen 'Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi' programına eski AB Bakanı Egemen Bağış, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, AK Parti Van İl başkanı Zahir Soğanda, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, Gazeteci-Yazar Tuna Öztunç, Bayram Zilan, Avukat-Yazar Aydoğan Ahla Akın, AK Parti ilçe başkanları ve dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Diriliş Gençlik Derneği Van İl Başkanı Selahattin Köseoğlu, Diriliş Gençlik Derneği Başkanı Berivan Algın, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, bir selamlama konuşması yaptı.

  Haberimize başlamadan önce bu programı düzenleyen Van Diriliş Gençlik Derneği Başkanı Selahattin Köseoğlu özel olarak şu konulara değindi: ”Derneğimiz 2 yıl boyunca faaliyet vermektedir. Geçen yıl buna benzer bir program düzenledik o programımız bu kadar destekli değildi. Ama bu program daha kapsamlı ve daha özverili bir şekilde oldu. Bu programımızı 15 gün önce başladığımız hazırlıklar neticesinde oldu. Amacımız; daha çok kitleye ulaşarak, daha fazla gençlik kazanmak... bunuda çok iyi başardık. 1000’e yakın katılım sağlandı. Bu programımız, yeni anayasa ve demokrasi üzerine oldu.
  Ana sponsorumuz olan Cengiz Gözegir Beyefendiye teşekkür ediyorum. Manevi olarak destek veren STK başkanlarımıza ve belediyelerimize ayrıca teşekkür ederim. Sayın Eski ABB Bakanımız Egemen Bağış’ın teşviklerinden dolayı teşekkür ederim. İlçe başkanlarım, Bülent Aladağ, Memet Kaplan, Ersin Teyfun beyefendilerin gösterdiği çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” diyerek konuşmalarını tamamladı.

  Yeni anayasanın Türkiye üzerinde kurguladıkları fitne mekanizmasını bozacak bir teklif olduğunu vurgulayan Eski AB Bakanı Egemen Bağış, "Bu öyle bir sistem ki; Atatürk ile İnönü'yü birbirine düşürmüş, İnönü ile Bayar'ı, Bayar ile Menderes'i, Turgut Özal ile Sülayman Demirel'i bir birini düşürmüş. Bu sistem iki yıl da böyle gitse değil Recep Tayyip Erdoğan ile Binalı Yıldırım'ı, baba ile evladı bile birbirine düşürür. Sistem bunun üzerine kurgulanmış. Bize parlamenter sistem diye okutmaya kalktıkları, aşure sistemdir. Bu günkü sistem, gerçek bir parlamenter sistemi de değildir" diye konuştu. Türkiye'nin 94 yılda 65 hükümet değiştirdiğine de dikkat çeken Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ülkede iki hafta bakanlık yapanlar oldu. Bir gemide bir kaptan olur iki kaptan olursa o gemi batmaya mahkum olur. Bizim anayasayı değiştirip Türkiye'de artık 5 yıllık istikrar dönemlerini kurgulamamız lazım. Eğer Atatürk'ün kurduğu sistemi bozmasalardı, 65'inci hükümete gelmemiz 325 yıl sürerdi. Biz 94 yılda geldik. Yani bu günkü sistemin bu millete attığı kazık, 231 yıllık bir kayıptır." dedi.
  AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk,referandumun büyük fırsat olduğunu ve Türkiye'nin hem bölgede hem de dünyada siyasal bir aktör olarak öne çıkmasını sağlayacağını belirterek, Gazeteci-Yazar Tuna Öztunç, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında bilinçli ve mutlak bir birlikteliğin ortaya koyulmaması durumunda Türkiye'de vesayet rejimlerinin yeniden ortaya çıkacağını belirterek, AK Parti'nin 15 yıllık iktidarı döneminde yedi kez darbe girişimine maruz kaldığını ifade etti.
  Gazeteci-Yazar Bayram Zilan da çukur siyaseti izleyenlerin bölgede ağır bir bakiye bıraktığını, özellikle Sur'da tarih ve kültürel değerleri yok ettiğini anımsatarak, çözüm süreciyle gelen bahar havasının bertaraf edilmesinin bölgede yaşayan Kürtlerde bir kırılma yaşattığını dile getirdi. Avukat-Yazar Aydoğan Ahla Akın ise Süleyman Demirel ve Necmettin Erbakan gibi siyasi liderlerin geçmişte cumhurbaşkanlığı sistemini savunduğunu anlattı.

  Program plaket sunulması ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi

  Muhsin Yazıcıoğlu
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 7 gösterim
 • Toplam Direkt: 235 gösterim
 • Viral Puan: 36,57