1.395 gösterim
46,50 viral puan

Türkiye de cafe - Helbest teras okey salonu - Cafe Helbest

Cafe Helbest –Helbest Teras Okey Salonu
Sahibi: Emrah SAYUR
Cafe Müdürü: Suat YAĞIZ
TubittumA.Ş 23.06.2015 saat 13:45
 1. 1.

  Cafe Helbest –Helbest Teras Okey Salonu
  Sahibi: Emrah SAYUR
  Cafe Müdürü: Suat YAĞIZ

  Günlerden sabahın ikisi, aylardan yılların on beşi, saatlerden Pazar cümlesi ve mekânlardan CAFE HELBEST adresindeyiz. Merhabalar… Güzel insanların güzel okurları… Yerel ulusal ve uluslar arası gazetemizi, dergimizi, web sitelerimizi okuyan ve okuyacaklara yeniden merhabalar… Van bölgesinde dünya ya seslenen Cafe Helbest bizleri konuk alarak tatlı mekânında tatlı sohbetler yapacak... Cafe Helbest sahibi olan, geç girişimci Emrah SAYUR Beyefendinin. Yanındayız. Hemen sorularımızı yöneltmeye başlıyoruz.
  -Cafenizi bize tanıtır mısınız?
  “Cafemizi açtığımız yerde cafeye dair insanların rahat huzurlu ve ferah bir ortam oluşturmaları için ve sakin müzik eşliğinde dinletiler vermeyi planladık. En büyük hedefimiz; şehrimize temiz, dürüst, ahlaklı, tertipli ve düzenli hizmetle insanları bir an olsun dinlenme ortamı sağlamak… Demem o ki binlerce cafe olabilir. Ama CAFE HELBEST MİSYONU GİBİ OLAMAZLAR. Yerel, ulusal ve uluslar arası cafe misyonunu taşıdığımızı unutmamak gerekir. Sorulan sorulara şöyle cevap vermek isterim: Cafemiz herkese açık ve her sorunuzu cafemizde dile getire bilirsiniz. “dedi.
  -Peki. Duvar renkleri dikkatimi çekti. Bu rengi seçmenizdeki temel amacı nedir?

  “Kadavra yaşatacak bir ortam hazırlamak bizim amacımız değildir. İnsanların sevdiği umut kapısı olmak ve onları güzel ortamda ağırlamaktır sebebimiz. Herkes cafe açabilir. Duvar rengini deniz mavisi yapa bilir. Ama bu var ki insanlar mekândan çok rahat ortam ararlar. Bizlerde hem umudu, hem rahatlığı, hem düşünceleri ve… Anlayacağınız, sabaha kadar anlatsam az gelir.” dedi.
  Şirket ve haber kanalı ekibi olarak, cafe oldukça güzel geldi bize. Arkadaşlarımda beğendi. Van bölgesinde en güzel mekânlardan biri denile bilir. Bizlerde CAFE HELBEST’ten çay istedik. Ve bir sürprizle karşılaştık. Adamlar, meğerse semaver çayı yapıyorlar… Böyle bir tadı biraz zor tutturur evdekiler demeden geçemeyeceğim.
  -Cafe Helbest sadece bir cafe mi? Yoksa ayrı çalışmalarınızda var mıdır?
  “Hayır. Sadece bir cafe değildir. Ayrıca ailenizle ya da tek gelebileceğiniz bir restoran. Kendinizi mutlu ve evinizde hissedeceğiniz; şark köşemiz, nargile keyfi sürmek için rahat koltuklarımız, toplantı yapacağınız ortamlar, oyun oynaya bileceğiniz, okey, tavla ve farklı faklı oyunlar… Huzurda hissedeceğiniz teras katımız. Sizi düşüncelerimize katmaya ne dersiniz?”
  -Helbest ne demektir ve neden o ismi verdiniz?
  “Helbest Arapça ve Kürtçe dilinin karışımından oluşan “ŞİİR” anlamına gelmektedir. Nitekim bizler, cafeyi modern seviyeye getirerek isim tescilini almış bulunduk. Neden o ismi verdiğimi düşünüyorsanız. Şiir bir insanın kendini bulmasıdır. Ve bizde şiir ve çayı iki güzel dost haline getirdik.” Son cümlesini dedi.
  Bizlerde çayımızı içtik, yemeğimizi yedik, nargilemizi yudumladık, okeyimizi oynadık, tavlamızı oynadık ve sonra da güzel bir şekilde uğurlandık.
  Bizlerde gitmeden CAFE HELBEST ve Helbest teras okey salonunun nerde olduğunu diyelim. Şerefiye Mahallesi Urartu Oteli arası Urartu göz hastanesi karşısı No:8/B VAN/İPEKYOLU Yorumlarınız için; cafehelbest@gmail.com iletişim: 0546 489 80 79
  Kalın sağlıcakla…
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 26 gösterim
 • Toplam Seed: 30 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.339 gösterim
 • Viral Puan: 46,50